Stolovanie

Stolovanie

Pages

Dobré jedlo by sme si mali vedieť vychutnať. Ak sa už natrápime na príprave nejakej dobroty, nezaslúžime si, aby sme si ju naservírovali náležite vkusným spôsobom?

Stolovanie ako druh pôžitku

Už dávno nie sme nútení mať jednoliate a nalinajkované prestieranie, ako tomu bolo kedysi. Rôznorodosť farieb a tvarov podnosov, tácok, tanierov, pohárov, hrnčekov a šálok nás často uvádza do úžasu. Dnes to rozhodne nie je žiadna nuda ani pre deti. Pestré a farebné detské súpravy u nich totiž často rozhodujú o tom, či sa občerstvia. Výbornou vychytávkou, ktorou zabodujete na každej oslave, sú fondue na čokoládu. Základom je väčšia nádoba, ktorú zdola ohrieva sviečka, aby čokoládu udržala stále tekutú. Súprava obsahuje aj niekoľko kusov vidličiek, na ktoré si napichávame ovocie. Ak už máme pekne prestretý stôl, malou bodkou na záver sú cukorničky a koreničky, ktoré tak máme vždy poruke.
Stolovanie môže o nás prezradiť oveľa viac, ako si myslíme. To, ako servírujeme, napovedá veľa o našom životnom štýle. Pôžitkár, ktorý sa teší aj z maličkostí si potrpí na krásne prestretý stôl. Večne uponáhľaný človek stolovaniu nevenuje prílišnú pozornosť a uprednostní praktický riad a riešenia.

Najchutnejšie novinky na tvoj E-mail