Stojany na víno

Stojany na víno

Stojan na 6 fliaš vína Zľava 40%
Stojan na 6 fliaš vína
15.00 € * 15,79 €
Na ceste (do 1 dňa)
Pôvodne: 24,99 €
Cena v eshope: 15,79 €

Výhodná cena
15.00 € *
Pôvodne: 24,99 €
Výhodná cena
15,79 €

Viac info
kúpiť

* Pre získanie výhodnejšej ceny stačí pri objednaní produktu použiť zľavový kód AF5

Stojany na víno

Či už vlastníte pár kúskov kvalitných vín, alebo máte rovno celú zbierku, určite by mali byť náležite uskladnené. Víno totiž stále zreje a od správneho uskladnenia závisí stálosť jej chuti, kvality a hodnoty. Kde inde by mali vaše skvosty odpočívať, ak nie v stojane na víno?

Aj o víno sa treba starať

Už dávno neplatí, čo je funkčné, nie je estetické. Stojany na víno môžu byť aj štýlovým bytovým doplnkom. Ponuka je široká, väčšie na viac kusov fliaš alebo len na jedno víno, drevené, kovové alebo plastové. Každý jeden je výnimočný a dokáže dotvoriť príjemnú atmosféru domova. Dôležitým pravidlom je, že víno by sa malo skladovať v horizontálnej alebo šikmej polohe, aby sa obsah fľaše dotýkal aspoň sčasti korku. Takáto poloha zabezpečí stále vlhký korok a preniknutie menšieho množstva vzduchu do vína. Platí to najmä v prípadoch, ak chceme víno uskladniť na dlhšiu dobu. Okrem polohy je dôležitá aj teplota v miestnosti. Optimálna teplota je 8 - 16 °C, oveľa viac ako nižšia či vyššia teplota škodia vínu časté výkyvy.
Ak chystáme víno na spotrebu, poslúži i menší dekoratívny stojan, ktorý nemusí byť v ležatej polohe. Ten je možné umiestniť aj na stôl a romantický večer sa môže začať :)

Najchutnejšie novinky na tvoj E-mail