Odkvapkávače na riad

Odkvapkávače na riad

Pages

Je síce nepatrnou súčasťou kuchynského vybavenia, no napriek tomu veľmi nápomocnou a nepostrádateľnou. Veď kam inam odložíme umytý a neosušený riad, ak nie na odkvapkávač?

Nutnosť každej kuchyne

Spravidla sa skladá z dvoch častí. Prvá horná časť je odkladací priestor, kam prakticky poukladáme taniere, hrnčeky a hrnce tak, aby sa nepoškodili a boli v bezpečnej vzdialenosti od seba. Horná časť ďalej obsahuje zásobník na príbor, nože, varešky a naberačky, ktoré tam iba šikovne položíme. Mokrý riad tak schne a voda odkvapkáva do spodnej časti odkvapkávača – podnosu.
I tu je dôležité, z akého materiálu je odkvapkávač vyrobený. Ten kvalitný by mal byť z prvotriedneho odolného plastu, pevný a praktický zároveň. Trh nám ponúka i kombinácie materiálov - chróm a plast alebo čisto chrómový. Taký je možno nasadiť aj do umývačky riadu.
Aj odkvapkávače si zaslúžia pravidelnú údržbu. Aby ste predišli usadeninám a plesniam, po každom použití ho starostlivo vytrite dosucha a pri čistení nepoužívajte príliš agresívne čistiace prostriedky.

Najchutnejšie novinky na tvoj E-mail