Pečenie

Pečenie

Stránky

Pečenie dnes obľubuje veľa žien, ba pridávajú sa k nim i muži. Nemusí to byť vždy nutnosť, ale aj forma relaxu, zábavy či koníčka. 

Čo nám trh ponúka

Podľa druhu jedla či koláča, ktorý chceme pripraviť, si vyberáme formu na pečenie, pekáč alebo zapekaciu misu. Vo formách na pečenie pečieme bábovky, muffiny, torty, chlieb, a koláčiky rôznych tvarov. Pekáče používame na pečenie plátov, ale aj rôznych jedál. Zapekacie misy bývajú menšie, vhodné pre menej stravníkov, použiteľné na pečenie sladkých i slaných pokrmov.
Pri ich kúpe sú rozhodujúce materiály, z ktorých sú vyrobené a cena. Kvalitnejšie formy na pečenie bývajú upravené keramickým nepriľnavým povrchom, alebo sú sklenené, či silikónové. Výhodou je, že sú ľahko vyklápateľné, nepripekajú ani pri menšom použití tuku na vymastenie a jednoduchšie sa umývajú. Pekáče bývajú nerezové, smaltované, opatrené nepriľnavým povrchom. Zapekacie misy sú sklenené, keramické a porcelánové.
Ďalšou veľkou kategóriou pekárenského náčinia sú vykrajovače najrôznejších tvarov. Vyrábajú sa kovové, plastové a silikónové. Novinkou sú vykrajovače s pečiatkou

Najchutnejšie novinky na tvoj E-mail