Beurer BEU-PO30 pulzný oxymeter

Beurer BEU-PO30 pulzný oxymeter obrázok je ilustračný

Prstový pulzný oxymeter Beurer PO 30 slúži na neinvazívne meranie saturácie hemoglobínu kyslíkom v arteriálnej časti krvného riečišťa (SpOh) a srdcovej frekvencie (tepovej frekvencie). Je vhodný najmä pre rizikových pacientov, napr. osoby s ochorením srdca, astmatikov, ale aj pre športovcov a zdravé osoby, ktoré sa pohybujú vo veľkých výškach.
Saturácia hemoglobínu kyslíkom udáva, koľko percent hemoglobínu v arteriálnej krvi je nasýtených kyslíkom. Je dôležitým parametrom pre posúdenie funkcie dýchania. Nízka hodnota saturácie hemoglobínu kyslíkom poukazuje prevažne na choroby ako ochorenie dýchacích ciest, astma, srdcová nedostatočnosť atď. U ľudí s nízkou hodnotou saturácie hemoglobínu kyslíkom sa vo väčšej miere objavujú tieto príznaky: dýchavičnosť, zvýšenie srdcovej frekvencie, pokles výkonnosti, nervozita a náhle potenie.Vlastnosti a špecifikácie:

na meranie používa dva svetelné lúče rozdielnej vlnovej dĺžky, ktoré dopadajú na prst vložený dovnútra prístroja
vhodný na použitie ako v súkromnom prostredí (doma, na cestách), tak i v zdravotníckej oblasti
možnosť nastavenia zobrazenia: požadovaný formát displeja (na výšku, na šírku)
možnosť nastavenia jasu displeja
klasifikácia prístroja: IP22, aplikačná časť typu BF
hmotnosť: cca 57 g (vrátane batérií)Technické údaje:

rozsah merania: SpO2 0-100 %, srdcový tep 0-254 úderov za minútu
presnosť: SpO2 70-100 %, ± 2 %, srdcový tep 30-250 bpm, ± 2 údery za minútu
senzorika na meranie SpO2: červené svetlo (vlnová dĺžka 660 nm); infračervené svetlo (vlnová dĺžka 905 nm); kremíková dióda
prípustné prevádzkové podmienky: +10 °C do +40 °C, relatívna vlhkosť vzduchu ≤75 %, vonkajší tlak 700-1060 hPa.
prípustné podmienky pre uloženie: -40 °C do +60 °C, relatívna vlhkosť vzduchu ≤95 %, vonkajší tlak 500-1060 hPa.Obsah balenia: prístroj, 2x mikrotužková batéria AAA 1,5 V, remienok s pútkom na zavesenie, kompletný CZ návodŽivotnosť batérií: 2 batérie AAA umožňujú používanie prístroja po dobu cca 2 rokov pri 3 meraniach denne (vždy po 60 sekundách).Upozornenie: produkt slúži ako doplnok k získavaniu informácií o zdravotnom stave pacienta. Výsledky nenahrádzajú lekárom stanovenú diagnózu.

Tento tovar je momentálne vypredaný.

Skúste si nájsť podobný v našom katalógu:Značka: Beurer
Najchutnejšie novinky na tvoj E-mail